Harekete Güç Halkımıza Moral

Uluslararası Ahıska Türk Dernekleri Federasyonu’nun faaliyete geçmesi, Ahıska Türklerinin yaşadığı her yerde büyük bir sevinçle karşılanmıştır. Birçok mesaj, telefon ve mektupla memnuniyet duygularını bizimle paylaşan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyor, bize olan güven duygularının artarak devam etmesini diliyoruz.

Yaşanan bölünmüşlüklere son vererek el ele, gönül gönüle, halkımızın derdine deva olmaktan başka bir amacı olmayan hareketimizin dalga dalga yayıldığını, kalpleri tutuşturduğunu görmek bizi son derece sevindiriyor ve ümitlerimizi kuvvetlendiriyor.

Bu hareket, kendi köklerinden beslenen, kuvvetini halkımızın sağlam iradesinden alan ve hiçbir şaibesi olmayan millî bir harekettir. 19 Haziranda yapılan Birinci Olağan Genel Kurulumuza katılan Kırgızistan ve Kazakistan Ahıska Türklerinin temsilcileri de yaptıkları konuşmalarda bu duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Genel kurula katılamayan Azerbaycan Ahıska Türkleri Vatan Cemiyeti’nin Başkanı İbrahim BURHANOV’un gönderdiği mektup da hareketimize güç ve moral vermektedir.
Ahıska Türkleri adına faaliyet gösteren bütün cemiyetleri bu harekete katılmaya çağırıyoruz. Çünkü, “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” Artık çekilen azaplar yeter olmalıdır.